Laden Opleidingen

« Alle Opleidingen

  • Dit event is voorbij.

Het passief van de aangifte van nalatenschap (webinar)

6 december 2022 @ 13:00-17:00

€357,00

Opleiding enkel toegankelijk voor (kandidaat-)notarissen, stagiairs en notariële medewerkers

Tijdens deze opleiding wordt het passief in de Vlaamse aangifte van nalatenschap onder de loep genomen. Zowel de civielrechtelijke als de fiscale aspecten komen daarbij aan bod. Er wordt niet enkel aandacht besteed aan het vermelden van de passiefposten in de aangifte als dusdanig, maar er wordt ook uitgelegd hoe het aanvaarde passief wordt verwerkt bij de berekening van de erfbelasting. De theorie wordt duidelijk geïllustreerd met talrijke berekeningsvoorbeelden die recht uit de praktijk komen.

Spreker:
Annick Ghysens, ere-adviseur kenniscel erf- en registratiebelasting VLABEL

Programma:

U krijgt heldere antwoorden op o.a. volgende vragen:

  • Welke elementen mogen in de aangifte van nalatenschap worden aangegeven in het passief van het gemeenschappelijk vermogen en in het passief van de nalatenschap?
  • Hoe zit het met de keuze tussen het forfait en het aangeven van werkelijk passief?
  • Hoe moet het bewijs van bepaalde passiefposten worden geleverd?
  • Hoe wordt het passief van het gemeenschappelijk vermogen verwerkt?
  • Welke erfopvolgers zijn gehouden tot een bijdrage in het passief en hoe wordt hun aandeel in dit passief berekend, m.a.w. hoe gebeurt de omslag van het passief?
  • Hoe wordt het fiscaal netto-aandeel van de erfopvolgers berekend, m.a.w. hoe gebeurt de toerekening van het passief?
  • Wat houdt de fiscale regel van het “netto-overschot” in en hoe wordt deze regel toegepast?

Programmaoverzicht

 


Prijs: € 432 excl. btw per deelnemer
Ik schrijf me in samen met collegae: € 397 excl. btw per deelnemer

Tickets

Onderstaand nummer bevat de tickets voor dit evenement in je winkelwagen. Klik op "Koop Tickets" om bestaande deelnemersinformatie aan te passen en de hoeveelheid tickets aan te passen.
Tickets zijn niet meer beschikbaar

Gegevens

Datum:
6 december 2022
Tijd:
13:00-17:00
Kosten:
€357,00
Opleidingen Categorieën:
, , ,

Spreker

Annick Ghysens

Voorzitter
Patrick Coppieters ’t Wallant, notaris te Leuven
Erkenning
Deze opleiding is erkend door de Nationale Kamer van Notarissen onder het nummer 482455 voor 3,5 punten.