Laden Opleidingen

« Alle Opleidingen

Digitale activa in het Belgische vermogensrecht: een overzicht

9 juni 2026 @ 12:45-18:00
€497,31

Opleiding voorbehouden voor notarissen, kandidaat-notarissen, stagiairs, notariële juristen en medewerkers

De wereld wordt almaar digitaler en dat geldt ook voor het vermogen van de gemiddelde Belg. Steeds talrijker zijn die gevallen waarin het vermogen niet meer alleen klassieke onroerende goederen, gelden en effecten bevat, maar ook meer exotische bestanddelen zoals cryptomunten, social media-accounts en non-fungible tokens. Aangezien die digitale activa deel uitmaken van een vermogen, kan ook de notaris met die activa in aanraking komen. Denk bijvoorbeeld aan de vereffening-verdeling van dergelijk vermogen in het kader van een nalatenschap of een echtscheiding. Ook bij transactionele dossiers kunnen digitale activa echter aan de orde zijn, bijvoorbeeld indien men een in België gelegen onroerend goed wenst aan te kopen en de betaling daarbij dient te geschieden in bitcoins. De vraag rijst dan ook hoe de notaris dient om te gaan met deze digitale activa. Is het gewoon business as usual of dient een meer specifieke aanpak te worden gevolgd?

Spreker:
Benjamin Verheye, notaris, auteur van de studie De digitale notaris

Programma: 

Onder andere volgende vragen worden tijdens deze opleiding beantwoord:

  • Wat is het vermogensrechtelijke statuut van digitale activa, bijvoorbeeld een non-fungible token?
  • Hoe gaat u om met een cryptoportefeuille in een nalatenschap?
  • Hoe dient het Instagram-profiel van een influencer te worden behandeld in een gerechtelijke vereffening-verdeling?
  • Hoe kan de burger zijn digitale nalatenschap regelen?
  • Kan een woning worden aangekocht met cryptomunten, zoals bitcoin of ether?
  • Kan een burger in het algemeen transacties met betrekking tot digitale activa laten opnemen in een notariële akte?
  • Kan een smart contract op notariële wijze worden verleden?

Programma

KnopsPublishing is erkend als opleidingsverstrekker voor het systeem van de KMO-portefeuille. Het accreditatienummer van KnopsPublishing is DV.O245662, thema: beroepspecifieke competenties. Gelieve de tussenkomst via KMO-portefeuille van bij de registratie of inschrijving op de opleiding te melden en aan te vragen. Bij latere tussenkomsten en verzoeken tot terugbetaling dienen jammerlijk administratiekosten te worden aangerekend.


Prijs: € 494 excl. btw per deelnemer
Ik schrijf me in samen met collegae: € 456 excl. btw per deelnemer

Inschrijven

Onderstaand nummer bevat de tickets voor dit evenement in je winkelwagen. Klik op "Koop Tickets" om bestaande deelnemersinformatie aan te passen en de hoeveelheid tickets aan te passen.
Digitale activa in het Belgische vermogensrecht: een overzicht 9 juni 2026 Oostkamp
497,31 incl. btw
45 beschikbaar

Gegevens

Datum:
9 juni 2026
Tijd:
12:45-18:00
Kosten:
€497,31
Opleidingen Categorieën:
, ,

Locatie

Hotel Van der Valk
Kapellestraat 146
Oostkamp, 8020 Belgium