Laden Opleidingen

« Alle Opleidingen

  • Dit event is voorbij.

De rangregeling: eerst ontcijferd, dan becijferd – dag 1: theoretische context (webinar) + dag 2: live workshop met praktijkvoorbeelden (Gent) VOLZET

2 oktober 2024 @ 13:00-17:00

Opleiding enkel toegankelijk voor notarissen, kandidaat-notarissen, stagiairs en notariële medewerkers

Tweedaagse – dag 1: theoretische context (webinar) + dag 2: live workshop met praktijkvoorbeelden 

Deze vorming is gericht op de notariële praktijk en bestaat uit twee delen. Dag 1 bestaat uit een online studienamiddag waarbij de theoretische context van een rangregeling behandeld wordt. Hierbij wordt onder meer ingegaan op de vraag wie er bij de rangregeling betrokken (moet) worden, met welke schulden en welke moeilijkheden er daaromtrent bestaan. Op dag 2 wordt die theorie toegepast tijdens een live workshop. Daarbij worden meerdere casussen opgelost. Hierbij reikt de spreker modellen aan voor de notariële praktijk.

Deelnemers kunnen inschrijven voor een module (theorie + workshop) of enkel voor de theoretische studienamiddag.

Spreker:
Maarten De Clercq, notaris te Stekene (Kemzeke)

Programma:

Dag 1: interactief webinar

O.a. volgende vragen worden tijdens deze opleiding beantwoord:

  • Wanneer moet een rangregeling worden opgemaakt?
  • Gevolgen van de rangregeling
  • Welke soorten rangregeling bestaan er?
  • Partijen die betrokken worden bij de rangregeling
  • Het bekomen van informatie vanwege de schuldeisers
  • Bevoorrechte en hypothecaire schuldeiser: wie zijn ze, van waar komen ze en wat drijft hen?
  • Valkuilen bij het opmaken van de rangregeling
  • Samenloop van samenloopsituaties: wat als beslag, collectieve schuldenregeling en/of faillissement elkaar plots tegenkomen?
  • Rangregeling en familiaal vermogensrecht
  • Aan wie betaalt de notaris uit?
  • Provisies aan schuldeisers om de interesten te stuiten: kunnen risico’s vermeden worden?
  • De doorhaling van bezwarende in- en overschrijvingen
  • Termijnen inzake beslag, faillissement en rangregeling

Dag 2: live workshop met praktijkvoorbeelden (Gent)

  • Het opmaken van een notarieel getuigschrift conform de nieuwe wetgeving
  • Het opmaken van een rangregeling na verkoop bij uitvoerend onroerend beslag met cijfervoorbeelden
  • Het opmaken van een rangregeling na verkoop bij faillissement met cijfervoorbeelden
  • Overlopen per type schuldeiser wat hun plaats is in de rangregeling
  • Overlopen per schuldeiser welke vorderingen in aanmerking worden genomen als bevoorrecht of niet bevoorrecht
  • De bijzondere situatie van een hypotheek die werd genomen na een beslag door één van de chirografaire schuldeisers

Programmaoverzicht

KnopsPublishing is erkend als opleidingsverstrekker voor het systeem van de KMO-portefeuille. Het accreditatienummer van KnopsPublishing is DV.O245662, thema: beroepspecifieke competenties


Prijs dag 1 (web) + dag 2 (live): € 785 excl. btw per deelnemer
Ik schrijf me in samen met collegae dag 1 (web) + dag 2 (live): € 722 excl. btw per deelnemer

Tickets

Onderstaand nummer bevat de tickets voor dit evenement in je winkelwagen. Klik op "Koop Tickets" om bestaande deelnemersinformatie aan te passen en de hoeveelheid tickets aan te passen.
Tickets zijn niet meer beschikbaar

Gegevens

Datum:
2 oktober 2024
Tijd:
13:00-17:00
Opleidingen Categorieën:
, , ,

Locatie

Vlerick Business School
Reep 1
Gent, 9000 Belgium

Voorzitter
Ruben Van Maelzaeke, notaris te Evergem (Sleidinge)
Erkenning
Deze opleiding is erkend door de Nationale Kamer van Notarissen onder het ID nummer 560522 voor 3,5 punten voor het webinar en voor 4 punten voor de workshop.