Het nieuwe recht inzake persoonlijke zekerheden op maat van de gerechtsdeurwaarder

Vlerick Business School Reep 1, Gent, Belgium

Het nieuwe recht inzake persoonlijke zekerheden treedt op 1 januari 2026 in werking. De nieuwe bepalingen, voortaan ondergebracht in Boek 9, Titel 1 BW, hervormen het recht inzake borgtocht aanzienlijk. Dit seminarie licht de nieuwe regels toe vanuit het perspectief van de praktijk van de gerechtsdeurwaarder en legt daarbij ook het verband met het leerstuk van de kwijtschelding na faillissement en de mogelijkheid tot tenuitvoerlegging tegen medegehouden schuldenaars en partners.

Spreker:
Diederik Bruloot, hoofddocent UGent en advocaat

Inschrijven €347,27 13 tickets beschikbaar

De procedure van gerechtelijke vereffening en verdeling – de redactie van de processen-verbaal

Vlerick Business School Reep 1, Gent, Belgium

De procedure van gerechtelijke vereffening en verdeling is een specifieke procedure, waar een centrale rol is weggelegd voor u als notaris-vereffenaar. Deze procedure kent een specifiek tijdspad voor elke fase. Als gerechtelijk opdrachthouder moet u als notaris van alle cruciale ogenblikken in deze procedure (opening van de werkzaamheden, boedelbeschrijving, bezwaren tegen de staat van vereffening, ...) een schriftelijke neerslag opstellen, zo schrijft de wetgever voor. Dit gebeurt telkens in een proces-verbaal.

Spreker
Bart Van den Bergh, raadsheer en dienstdoend kamervoorzitter in het hof van beroep te Antwerpen, lid Comité voor Studie en Wetgeving (KFBN), co-leerstoelhouder Gommaar Van Oosterwijck 2019, wetenschappelijk medewerker UHasselt

Inschrijven €497,31 38 tickets beschikbaar

Actualia huurrecht voor de notariële praktijk – Verplichtingen en aandachtspunten

Vlerick Business School Reep 1, Gent, Belgium

De voorbije jaren zijn er al heel wat wijzigingen geweest binnen het huurrecht, in het bijzonder voor wat het woninghuurrecht betreft.

Boek 7 BW zal het gemene huurrecht in België bijkomend hervormen. Notarissen dienen dan ook bijzonder aandachtig te zijn wanneer zij geconfronteerd worden met dossiers met een huurdimensie, zoals bijvoorbeeld een verhuurd pand bij een verkoop. Tijdens deze opleiding zoomen we in op de concrete verantwoordelijkheden van de notaris: van de inhoudelijke controle van huurcontracten en verplichte bijlagen tot het omgaan met opzeg, overdracht en in het bijzonder de voorkeursrechten in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest.

Aan de hand van praktijkvoorbeelden en actuele regelgeving krijgt u een helder inzicht van wat vandaag van de notaris verwacht wordt.

Spreker
Ulrike Beuselinck, advocaat Andersen in Belgium

Inschrijven €575,96 38 tickets beschikbaar